Warning: Creating default object from empty value in /home/users/aif/public_html/oglosupadlosckonsumencka.pl/wp-content/plugins/templatation-framework/inc/redux/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Przyczyny powstania zadłużenia nadal będą miały znaczenie! - Ogłoś Upadłość Konsumencką
Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
Przyczyny-powstania-zadłużenia-nadal-będą-miały-znaczenie.jpg

Przyczyny powstania zadłużenia nadal będą miały znaczenie!

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Kolejna nowelizacja przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej stanowi bez wątpienia istną rewolucję. Fakt, iż sąd nie będzie już badał sposobu, w jaki powstały nasze zobowiązania, wydaje się wielce korzystny i przywodzi na myśl rozwiązania z niektórych państw zachodnich, gdzie pozbycie się długów tą drogą może nastąpić dość szybko i bez istotnych kłopotów. Rzeczywistość wcale nie musi być jednak tak różowa i to, skąd wzięły się ciążące na nas długi nadal zdecyduje o tym, jak trudne będzie pozbycie się ich.

Zniesione zostaną przesłanki negatywne dla ogłoszenia upadłości

Do chwili obecnej z reguły nie uzyskają upadłości osoby, które zadłużyły się celowo czy też na skutek rażącego niedbalstwa. Już niedługo zmieni się to jednak diametralnie: jedynym warunkiem koniecznym do tego, aby uzyskać upadłość osoby fizycznej, pozostanie to, by nasz wniosek w tej sprawie był poprawny formalnie. Nie znaczy to jednak, że oddłużenie stanie się łatwe i dostępne dla wszystkich! Dziś, jeśli spełniamy przesłanki, po oczekiwaniu na orzeczenie sądu, które zwykle pojawia się z pewnym opóźnieniem, po utracie majątku czeka nas już tylko maksymalnie trzyletni plan spłaty – a nierzadko można liczyć na umorzenie zobowiązań bez jego wyznaczania.

Gdy tegoroczna nowelizacja wejdzie w życie, upadłość stanie się formalnością. Nie będzie już jednak równocześnie oznaczać umorzenia długów! Sąd przeanalizuje nasz przypadek nie na początku postępowania, ale w momencie ustalania planu spłaty, czyli wówczas, gdy już pozbędziemy się całego majątku. Wzrośnie rola wierzycieli, którzy będą mogli wypowiedzieć się na temat naszego postępowania – jest jasne, że dołożą wszelkich starań by wykazać naszą winę w powstaniu zadłużenia. Decyzję o skorzystaniu z tej procedury należy więc podejmować z rozwagą, a przede wszystkim mając wsparcie specjalistów mogących pochwalić się bogatym doświadczeniem w postępowaniach upadłościowych i oddłużaniu. To właśnie my!

Zanim złożysz wniosek o upadłość osoby fizycznej, skontaktuj się z nami!

Duże ryzyko niesie ze sobą fakt, że nader ogólnie sformułowane zostały przesłanki odmowy. To, czy nasze postępowanie było celowe – a to odbiera nam szansę na oddłużenie – może być więc przedmiotem dociekań i różnych interpretacji. Podobnie jak to, czy da się mu przypisać umyślność, za sprawą której wyznaczony przez sąd plan spłaty będzie mógł trwać o wiele dłużej, nawet do siedmiu lat. Z sytuacji z pozoru beznadziejnych da się niekiedy wyjść dowodząc, że nasza sytuacja zasługuje nam miano szczególnej. Sąd, kierując się względami słuszności bądź humanitarnymi, wcale nie musi wówczas odmawiać nam oddłużenia.

Wieloletnie doświadczenie, jakie nasz zespół zdobył w ciągu wielu lat pracy sprawia, że zawsze bezbłędnie rozpoznajemy sytuację Klienta. Jeśli upadłość osoby fizycznej jest dla niego najlepszym wyjściem, zadbamy o to, by procedura ta przyniosła mu właściwy rezultat. Nie wiesz jak wyjść z długów? Zgłoś się do nas!

Kategoria: Aktualności