Warning: Creating default object from empty value in /home/users/aif/public_html/oglosupadlosckonsumencka.pl/wp-content/plugins/templatation-framework/inc/redux/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Poznaj tajniki prawa związane z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej - Ogłoś Upadłość Konsumencką
Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
02-oglosupadlosckonsumencka.pl-jak-oglosic-bankructwo-osoby-fizycznej-WEW.jpeg

Poznaj tajniki prawa związane z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Ogłoszenie bankructwa to bardzo skomplikowana sprawa, która wymaga właściwego przygotowania. Niezbędna jest pomoc wykwalifikowanych prawników. Niezwykle istotna jest kwestia złożenia prawidłowo napisanego wniosku oraz dokumentacji zgodnej z wymogami prawnymi. Pamiętaj, że zawsze istnieje ryzyko, że sąd odrzuci Twoje uzasadnienie. Korzystając z pomocy naszych specjalistów masz szanse na uzyskanie satysfakcjonującej decyzji sądu. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ogłoszenia bankructwa.

Podstawowe informacje związanie z ogłoszeniem bankructwa

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej dotyczy tylko i wyłącznie osoby fizycznej. Warto jednak zaznaczyć, że przedsiębiorca, który wcześnie zamknie prowadzoną działalność i zyska status konsumenta również może ogłosić bankructwo. W konsekwencji po rozstrzygnięciu całej sprawy przez sąd dana osoba pozbędzie się zarówno zadłużeń powstałych w czasie prowadzenia firmy jak i długów osobistych. Postępowanie dotyczące ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej rozpoczyna się od złożenia prawidłowo napisanego wniosku. Należy mieć na uwadze, że aby sąd wydał pozytywny wyrok wszystkie dokumenty muszą być odpowiednio i profesjonalnie przygotowane. Procedura upadłościowa w większości przypadków trwa około 3 lat, jednak czas ten zależy także od stopnia skomplikowania sytuacji dłużnika.

Pozbycie się zadłużeń to perspektywa na rozpoczęcie lepszego życia

Najczęstszym powodem oddaleni wniosku przez sąd jest dostarczanie dokumentów niezgodnych z prawem lub niezupełnych. Kolejnym ważnym powodem jest sytuacja kiedy dłużnik świadomie lub w wyniku rażącego niedbalstwa doprowadził do powstania zadłużenia. Osoba, która podjęła decyzję o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej ma do wyboru dwie możliwości. Pierwsza polega na pozbyciu się majątku. Natomiast drugi sposób polega na zawarciu układu. Nasza Kancelaria Adwokacka Ptak & Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie w tym jak ogłosić bankructwo osoby fizycznej. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie należy do najłatwiejszych spraw. Niezbędna jest tu pomoc profesjonalistów. Nasza wiedza i zaangażowanie są Twoją szansą na prawidłowe przeprowadzenie postępowania. Nie zwlekaj i już dziś zacznij nowy etap w swoim życiu bez długów!

Kategoria: Aktualności