Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
01-oglosupadlosckonsumencka.pl-upadlosc-konsumencka-WEW.jpg

Upadłość konsumencka – sprawdź, czy sąd może odrzucić Twój wniosek

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Głównie jest to związane z zaciąganiem dużej ilości pożyczek prowadzących w konsekwencji do niewypłacalności. Zazwyczaj zaczyna się od małych kwot, a z czasem chęć posiadania coraz więcej sprawia, że pożyczane są bardzo duże kwoty. Większość osób, niestety traci pewnego rodzaju kontrolę nad swoimi zadłużeniami myśląc, że upadłość konsumencka to ich deska ratunku. Czy może się jednak zdarzyć, że sąd odrzuci Twój wniosek? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Moralność płatnicza, czyli dowiedz się czy masz szansę na upadłość konsumencką

Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że proces jakim jest upadłość konsumencka to czysta formalność. Ale musimy Cię wyprowadzić z błędu! Zdarzają się przypadki kiedy sąd odrzuca złożony wniosek. Od czego to zależy? Tutaj pod uwagę bierze się moralność płatniczą. Doprowadzenie do niewypłacalności dzieli się na działanie umyślne, w wyniku rażącego niedbalstwa oraz nieumyślne wynikające z trudnej sytuacji życiowej np. bezrobocia oraz choroby lub śmierci osoby dostarczającej główne dochody. Musisz wiedzieć, że ustalenie moralności płatniczej jest kluczowe przed rozpoczęciem postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Głównym celem prowadzonej oceny jest wyeliminowanie osób fizycznych chcących uniknąć zapłaty zalegających pieniędzy.

Przeprowadź upadłość konsumencką u boku doświadczonego adwokata

Proces jakim jest upadłość konsumencka nie należy do najłatwiejszych. Właśnie w tym celu nasza kancelaria Ptak & Wspólnicy oferuje pomoc adwokatów posiadających szeroką wiedzę z zakresu prawa upadłościowego. Nie tylko wyjaśnimy Ci jak przeprowadzić postępowanie ale także określimy czy masz szansę na oddłużenie. Pamiętaj, że podstawą jest właściwie napisany wniosek wyjaśniający dlaczego ubiegasz się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Bez obaw! Nie musisz przechodzić przez to sam! Przez cały proces przeprowadzimy Cię od A do Z! Skontaktuj się z naszą kancelarią i powierz swoją sprawę profesjonalistom, dla których prawo upadłościowe nie stanowi jakichkolwiek tajemnic. Ty również masz szansę na rozpoczęcie nowego życia bez ciągnących się długów!

Kategoria: Aktualności