Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
02-oglosupadlosckonsumencka.pl-jak-oglosic-bankructwo-osoby-fizycznej-WEW.jpg

Krótkie vademecum wiedzy, czyli jak ogłosić bankructwo osoby fizycznej krok po kroku

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Kiedy rosnące w zawrotnym tempie długi przewyższają Twoje zdolności finansowe nieuniknione jest ogłoszenie bankructwa. Dla większości zadłużonych osób to jedyne wyjście z tak trudnej sytuacji. Sam proces jakim jest upadłość konsumencka nie należy do najłatwiejszych. Tutaj niezbędne jest podjęcie określonych działań! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik wyjaśniający jak ogłosić bankructwo osoby fizycznej szybko, a przede wszystkim skutecznie! Czytaj dalej!

Krok pierwszy – wniosek! To on jest kluczem otwierającym całą rozprawę

Decydując się na postępowanie sądowe musisz wiedzieć, że niezależnie od sprawy złożony wniosek i pozew pełni najważniejszą rolę! Jakiekolwiek nieścisłości i błędy mogą być powodem, dla którego sąd nie podejmie się rozpatrzenia Twojej sprawy. We wniosku poza oczywistymi danymi osobowymi musisz podać dwie najważniejsze informacje. Pierwsza dotyczy przyczyn, dla których doszło do niewypłacalności. Zgodnie z przepisami prawnymi pod uwagę bierze się umyślne doprowadzenie do niewypłacalności jak i nieumyślne. Przed złożeniem, wniosku do sądu musisz podjąć decyzję, czy chcesz ogłosić upadłość konsumencką z ustaleniem tzw. układu naprawczego, czy chcesz zlikwidować cały swój obecny majątek.

Krok drugi – plan spłaty, czyli jak ogłosić bankructwo osoby fizycznej i spłacić wierzycieli

Kiedy już złożysz wniosek, sąd po rozpatrzeniu i ocenie moralności płatniczej decyduje, czy otwiera Twoje postępowanie. Jeśli wszystko przebiega pozytywnie, bez jakichkolwiek problemów syndyk zajmuje się określeniem wartości pieniężnej Twojego majątku. Po zakończeniu określany jest plan spłaty wierzycieli. Z reguły rozpisywany jest na okres 3 lat, kiedy regularnie co miesiąc musisz regulować zaległe należności swoim wierzycielom. Jeżeli sąd uzna, że nie jesteś w stanie go spłacić z powodu poważnych trudności życiowych, plan może zostać uchylony. Jeśli potrzebujesz więcej informacji z zakresu jak ogłosić bankructwo osoby fizycznej nasza kancelaria Ptak & Wspólnicy służy kompleksową poradą prawną! Zapraszamy do konsultacji! Rozpatrzymy Twoją sytuację i określimy wszystkie dostępne możliwości!

Kategoria: Aktualności