Warning: Creating default object from empty value in /home/users/aif/public_html/oglosupadlosckonsumencka.pl/wp-content/plugins/templatation-framework/inc/redux/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Jak ogłosić upadłość konsumencką w 2023? Ogłoszenie upadłości osoby fizycznej | Ptak & Wspólnicy
Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
Specjalizujemy się

w upadłości konsumenckiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej prowadzi do częściowego lub pełnego uwolnienia się od długów, których osoba zadłużona nie jest w stanie spłacić. Zanim Sąd wyda decyzję o umorzeniu zobowiązań, należy przejść przez skomplikowaną procedurę, co bez wsparcia prawnika bywa bardzo trudne. W naszej Kancelarii dobrze wiemy, jak ogłosić upadłość konsumencką.

jak ogłosić upadłość konsumencką

Posiadamy szeroką wiedzę oraz doświadczenie, zdobywane latami. Potrafimy bezbłędnie ocenić sytuację, w jakiej znalazł się nasz Klient, a co za tym idzie, zweryfikować dostępne mu środki i wybrać ten najkorzystniejszy. W wielu przypadkach okazuje się nim ogłoszenie bankructwa osoby fizycznej, przez które przeprowadzamy Klientów od A do Z. Nasze działania zawsze rozpoczynamy od dokładnego przeanalizowania dokumentów i sprawy. Następnie zapoznajemy dłużnika z krokami, jakich może się on podjąć w celu zażegnania swoich problemów finansowych. Jeśli interesuje Cię, kiedy można ogłosić upadłość konsumencką, kogo dotyczy ten przywilej oraz jak z niego skorzystać, służymy kompleksowym wsparciem. Doskonale znamy proces wychodzenia z długów na drodze sądowej. Jesteśmy gotowi, żeby nawet teraz zająć się Twoją sprawą. Nie zwlekaj i umów się na konsultacje z prawnikiem.

Rozważasz ogłoszenie upadłości osoby fizycznej? Dowiedz się, co i jak

Bankructwo można ogłosić w sytuacji, gdy spełniony zostanie szereg warunków, określonych prawnie. Wśród nich znajduje się niezawiniona niewypłacalność, potwierdzona stosowną dokumentacją. W związku z nią, dłużnik zamierzający wnioskować o umorzenie długów, musi najpierw dowieść, że nie doprowadził umyślnie do stanu swojego zadłużenia oraz, że rzeczywiście utracił zdolność do regulowania należności. Dla Sądu ma znaczenie również to, czy w okresie minionych dziesięciu lat, dana osoba fizyczna nie występowała już o procedurę upadłościową. Jeśli nie, istnieją bardzo realne szanse na to, że zadłużenia zostaną umorzone. Wiele osób zastanawia się, jak ogłosić bankructwo osoby fizycznej, ponosząc przy tym możliwie najmniej kosztów. Są dwa rozwiązania: samodzielne przebrnięcie przez procedurę albo zgłoszenie się do prawnika. Nasza Kancelaria rekomenduje drugą opcję – ogłoszenie upadłości konsumenckiej to dla nas chleb powszedni. Mamy doświadczenie w uwalnianiu Klientów od zadłużeń. Rozpatrzymy Twoją sprawę, przygotujemy wniosek do Sądu i będziemy Cię reprezentować na sali sądowej. Od kilkunastu lat udowadniamy, że ogłoszenie upadłości przez osobę fizyczną jest skuteczną metodą na częściowe lub całkowite uwolnienie się od zadłużenia. Jeśli rozważasz różne wyjścia z trudnej sytuacji, w której znalazłeś się z powodu długów, skontaktuj się z naszą Kancelarią. Doradzimy Ci, czy ogłoszenie bankructwa osoby fizycznej będzie dobrym wyborem w Twoim przypadku. Zapraszamy.

Wszyscy ludzie są równi wobec prawa.

ogłoszenie upadłości konsumenckiej
Co nas wyróżnia

NASZE OFEROWANE USŁUGI

JESTEŚMY PROFESJONALISTAMI

W naszej Kancelarii pracują wyspecjalizowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i ze świeżym spojrzeniem.

ANGAŻUJEMY SIĘ W 100%

Korzystając z posiadanej wiedzy, w pełni poświęcamy się prowadzonej sprawie. Stale też podnosimy standard świadczonych przez nas usług, oferując Klientom rzetelną pomoc prawną.

SZANUJEMY NASZYCH KLIENTÓW

Cenimy Klientów oraz ich czas, każdego miesiąca zdobywając zaufanie dłużników, którym pomagamy w upadłościach konsumenckich. Warto z nami współpracować.

16

lat doświadczenia prawnego

1850

spraw sądowych

5400

udzielonych porad

359

Klientów wolnych od długów

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej przy pomocy kancelarii

Dlaczego jest to dobry pomysł?

Powodów bezpośrednio nakłaniających do takiej współpracy może być naprawdę wiele. Głównym pozostaje jednak możliwość skutecznego rozwiązania Twojego problemu. Należy tu podkreślić, że samodzielne ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nie jest niemożliwe, ale przeważnie kończy się ono rezultatem odwrotnym do oczekiwanego. Tego typu czynność wymaga przecież znajomości obowiązującego w Polsce prawa, ale to zdecydowanie nie wszystko. Ważnym aspektem oddłużania konsumentów jest umiejętne sporządzenie wniosku, zebranie odpowiedniej dokumentacji czy też spełnienie warunków niewypłacalności, o których większość dłużników zapomina. Współpraca z kancelarią w zakresie ogłoszenia upadłości konsumenckiej eliminuje ryzyko powstawania nawet tych najdrobniejszych potknięć. Warto zaznaczyć, że minimalny błąd na jednym z kilku etapów walki o zmniejszenie długu może mieć negatywne konsekwencje w przyszłości. Nie jesteś pewny swojej sytuacji? Konsultacja z doświadczonym prawnikiem z pewnością Ci nie zaszkodzi. Jak ogłosić upadłość konsumencką, aby była ona maksymalnie skuteczna? Odpowiedź na takie pytanie znają wykwalifikowani eksperci. A właśnie takich zatrudniamy w naszej kancelarii. Zapraszamy.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy pomoże Ci wyjść z zadłużenia!

Samo wybranie doświadczonych i wykwalifikowanych prawników może przyprawić o ból głowy niedoświadczonych Klientów, którzy nigdy wcześniej nie współpracowali z kancelarią w zakresie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Współczesna branża prawnicza charakteryzuje się bowiem ogromnym poziomem konkurencyjności, jednak nie we wszystkich przypadkach rzetelność będzie cechą charakterystyczną dla wybranej przez Ciebie kancelarii. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wymaga zaawansowanej wiedzy dotyczącej obowiązującego w Polsce prawa oraz doświadczenia w prowadzeniu tego typu spraw. Oba aspekty spełnia nasza Kancelaria Radców Prawnych z siedzibą we Wrocławiu. Oprócz tego, naszym Klientom możemy zaproponować również:

  • kompleksowe wsparcie na każdym etapie zgłaszania upadłości

  • darmową konsultację prawniczą, podczas której umówimy Twój problem

  • przekazanie niezbędnych wskazówek oraz wyjaśnienie wymaganych kwestii

  • opiekę gwarantowaną przez prawników z wieloletnim doświadczeniem

  • stuprocentowe poświęcenie się prowadzonej sprawie o upadłość

  • możliwość reprezentowania Klienta przed sądem

Jak ogłosić upadłość konsumencką

Koniec z życiem w długach. Nasza kancelaria pomoże Ci z nich wyjść!

Wybór Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy wydaje się być więc oczywistym. I to nie tylko dla zadłużonych Klientów z miasta Wrocław – tam posiadamy siedzibę naszej kancelarii. Od wielu lat zajmujemy się bowiem skutecznym rozwiązywaniem tego typu problemów również dla dłużników z pozostałych miejscowości na mapie Polski. Zapraszamy na indywidualne spotkania we Wrocławiu lub zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego bądź telefonu komórkowego w celu skonsultowania przypadku spoza województwa. Jak ogłosić upadłość konsumencką? Taki temat nie kryje żadnych tajemnic przed zatrudnianymi u nas prawnikami. A warto podkreślić, że wobec prawa wszyscy ludzie są równi. Nawet jeżeli zamieszkujesz najdalszy rejon kraju. Zgłoś się do naszej kancelarii. Wspólnie zawalczymy o tak wyczekiwane przez Ciebie oddłużenie.

Jak ogłosić upadłość? Krótki poradnik krok po kroku. O tym musisz pamiętać!

Ogłoszenie upadłości osoby fizycznej wymaga złożenia odpowiedniego wniosku do sądu. Musi być to jednak organ właściwy dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy – dłużnika, ubiegającego się o zminimalizowanie zaległości finansowych. Taki wniosek należy złożyć na urzędowym formularzu. Jako doświadczeni prawnicy podpowiemy Ci, jak powinien wyglądać profesjonalnie wypełniony dokument, aby ogłoszenie upadłości konsumenckiej było rzeczywiście skuteczne. Oprócz tego, absolutnym obowiązkiem będzie też uiszczenie opłaty w wysokości 30 zł. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogłoszenie upadłości osoby fizycznej jest możliwe tylko w kilku dokładnie określonych przypadkach. Już podczas pierwszej rozmowy z naszym prawnikiem poznasz każdy punkt, który musisz spełnić, aby móc zmniejszyć zadłużenie na drodze sądowej. Mowa tu choćby o wskazaniu okoliczności, jakie doprowadziły do gromadzenia się zaległości finansowych czy też udowodnieniu braku celowości w tego typu działaniach. Profesjonalnie wypełniona, dostarczona do sądu oraz obroniona przez wnioskodawcę dokumentacja uznawana jest dziś za fundament w takich sprawach. Nie musisz jednak posiadać doświadczenia w ogłaszaniu upadłości czy wiedzy na temat obowiązujących w Polsce przepisów. Od tego masz nas – bierzemy na siebie ciężar wyciągnięcia pomocnej dłoni w wypełnieniu niezbędnych formalności. Zrobimy wszystko, aby zadłużenie było melodią przeszłości. Pozytywnie zakończyliśmy już setki spraw na drodze sądowej!

Wiemy, jak skutecznie ogłosić upadłość konsumencką!

Zgodnie z literą prawa, nie każda osoba zadłużona może wystąpić o upadłość konsumencką. Obowiązujące w Polsce przepisy jasno wykazują przypadki, kiedy taki krok będzie zasadny. Na szczególną uwagę zasługuje chociażby fakt, że sądowe zminimalizowanie zobowiązań w postaci ogłoszenia upadłości osoby fizycznej nie będzie dotyczyło przedsiębiorców – jak sama nazwa wskazuje. Zadłużenie nie może być również wynikiem celowego działania. Nie wiesz, jak ogłosić upadłość konsumencką? Skontaktuj się z nami. Wszystko wyjaśnimy.

Nie każda zadłużona osoba musi wiedzieć, jak ogłosić upadłość konsumencką. Wiemy o tym doskonale. To właśnie dlatego uruchomiliśmy pierwszą, zupełnie bezpłatną konsultację, w ramach której objaśniamy wszystkie wymagania z zakresu ogłaszania upadłości osoby fizycznej. Na tego typu spotkaniu poznasz rzetelną ocenę Twoje sytuacji, uzyskasz pomoc w podstawowych krokach, jakie należy poczynić przed rozpoczęciem postępowania sądowego oraz zostaniesz uczulony na wszelkiego rodzaju prawnicze pułapki. A takich może być naprawdę wiele!

Charakteryzujemy się 16-letnim doświadczeniem prawniczym, podczas którego poprowadziliśmy blisko dwa tysiące spraw sądowych i całkowicie uwolniliśmy od długów setki Klientów. To jednak tylko statystyki. Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy doskonale wie, jak ogłosić upadłość konsumencką, aby wyeliminować problem zobowiązania finansowego zadłużonych osób. W naszej codziennej pracy często korzystamy z ogromnej wiedzy, zdobytej w ramach praktyki!

Jeśli masz jakiś problem prawny w swoim życiu ... Jesteśmy dostępni