Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
Pomożemy rozwiązać Ci

Problemy finansowe

Upadłość konsumencka osoby fizycznej, czyli inaczej mówiąc bankructwo konsumenckie, jest postępowaniem sądowym, niosącym dla zadłużonego wiele korzyści. Może ono skutkować oddłużeniem wszelkich zobowiązań bankruta, zawieszeniem postępowań windykacyjnych, egzekucyjnych i sądowych, a także wstrzymaniem naliczania odsetek od wierzytelności. Upadłości konsumenckie są ogłaszane przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a więc nie posiadają statusu przedsiębiorcy i z różnych powodów stały się niewypłacalne. Brak środków na spłatę długów prowadzi do wciąż narastających zobowiązań pieniężnych, które bez odpowiedniej pomocy trudno jest powstrzymać. Ratunkiem okazuje się tzw. bankructwo osoby fizycznej. Nasza Kancelaria już od niemal 20 lat zajmuje się reprezentacją Klientów, którzy zamierzają skorzystać z przysługującej im możliwości oddłużenia. Opinie na temat tego rozwiązania są różne, a wiele zależy od okoliczności, w jakich znalazł się dłużnik. Z naszej strony możemy zagwarantować, że skrupulatnie zapoznamy się z Twoją sprawą i pomożemy Ci ustrzec się błędu, sprawnie chroniąc Cię przed kłopotami prawnymi.

Jak ogłosić upadłość konsumencką

Chcąc raz na zawsze uwolnić się od długów, wiele osób fizycznych decyduje się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wcześniej jednak warto sprawdzić, jak przejść przez zawiłe postępowanie upadłościowe i odpowiednio się do niego przygotować.

Czytaj więcej
Wniosek o upadłość konsumencką

Złożenie w sądzie wniosku o upadłość konsumencką stanowi najważniejszy krok w drodze do ogłoszenia bankructwa. Jak każde pismo procesowe, również to musi zostać wypełnione zgodnie z wymogami formalnymi. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz wypełniać wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Czytaj więcej
Warunki upadłości konsumenckiej

Nie wszystkim dłużnikom przysługuje prawo do wszczęcia postępowania o upadłość konsumencką osoby fizycznej. Planując ogłoszenie bankructwa trzeba więc się upewnić, że spełnione zostały aktualnie obowiązujące warunki upadłości konsumenckiej. Jeśli tak nie będzie, sąd oddali wniosek.

Czytaj więcej

Skuteczny sposób na niewypłacalność: upadłość konsumencka osób fizycznych

Wiele osób mierzy się z zadłużeniami, które od bankructwa oddziela zaledwie cienka linia. Jeśli stan niewypłacalności powstał nieumyślnie oraz nie wystąpiło rażące niedbalstwo prowadzące do jego pogłębienia, istnieją przesłanki do tego, żeby ogłosić bankructwo osoby fizycznej. W tym celu należy zgłosić się do kancelarii zatrudniającej prawników, mających doświadczenie w prowadzeniu spraw o upadłości konsumenckie. Wystarczy przejrzeć opinie na temat naszego zespołu, aby wiedzieć, że z powodzeniem wyprowadzamy dłużników z trudnych sytuacji finansowych. Długi są w stanie odcisnąć ogromne piętno na życiu osoby zalegającej ze spłatą zobowiązań, a także na całej jego rodzinie. Jeśli zmagasz się z długami, nad którymi straciłeś kontrolę, stoisz na skraju bankructwa i szukasz pomocy, odwiedź Wrocław – to tutaj mieści się nasza Kancelaria. Jako nowoczesna Kancelaria, możemy Ci służyć pomocą również na odległość. Zatrudniamy najlepszych prawników, wyspecjalizowanych w sprawach o upadłość osoby fizycznej. Kiedy sytuacja finansowa zmierza w złym kierunku, a długi zdają się tylko ciągle narastać, warto poznać opinie osób, które uporały się z niewypłacalnością. Nasza Kancelaria z Wrocławia przeprowadza Klientów przez złożoną procedurę, jaką jest upadłość konsumencka. Postępowanie może zakończyć się bardzo korzystnie: wydaniem przez Sąd postanowienia o przerwaniu postępowań egzekucyjnych i sądowych o spłatę długu, przygotowaniem planu spłaty, dopasowanego do możliwości dłużnika lub całkowitym uchyleniem planu, ze względu na brak środków. Upadłość osób fizycznych jest postępowaniem, przez które można przejść godnie. Zapraszamy do współpracy dłużników zamieszkujących Wrocław, ale też osoby borykające się z trudnościami z innych części Polski, poszukujące profesjonalnej pomocy prawnej w przeprowadzeniu upadłości.

16

lat doświadczenia prawnego

1850

spraw sądowych

5400

udzielonych porad

359

Klientów wolnych od długów

Upadłość konsumencka a formalności

Bierzemy je na swoje barki!

Godne oraz skuteczne reprezentowanie Klientów w tak trudnym czasie, jakim bez wątpienia będzie bankructwo konsumenckie, stanowi priorytet dla naszej kancelarii. Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że upadłość osoby fizycznej może być niezwykle tajemniczym tematem dla zdecydowanej większości dłużników. Nie musisz się jednak martwić. Wystarczy, że pilnie zgłosisz swój problem do Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy. Od blisko dwóch dekad podejmujemy się pomocy w nawet pozornie najtrudniejszych przypadkach. Bankructwo osoby fizycznej nie będzie dla naszych specjalistów żadnym problemem. Zobacz, jak korzystne dla Ciebie może być tego typu rozwiązanie. Kompleksowo, krok po kroku, przeprowadzimy Cię do pozytywnego finału sprawy. Możesz wystąpić o upadłość konsumencką. Nawet, jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy bądź prawnych kwalifikacji do ogłoszenia takiego postępowania sądowego. Musisz jednak pamiętać, że samodzielne pisanie oraz składanie wniosku zawsze będzie obarczone ogromnym ryzykiem błędu. W takim przypadku najdrobniejsze potknięcie może kosztować krocie – dosłownie. Jako eksperci z wieloletnim doświadczeniem nie dopuścimy do tego! Skrupulatnie oraz profesjonalnie zapoznamy się z Twoim problemem. Rzetelnie doradzając, pomagamy omijać popularne błędy, chroniąc tym samym każdego Klienta przed prawnymi konsekwencjami zwykłych luk w wiedzy. Wychodzimy z założenia, że nie wszyscy muszą posiadać kierunkowe wykształcenie, umożliwiające sprawne oraz bezpieczne działanie w takich sytuacjach, jak upadłość konsumencka. Weźmiemy na swoje barki ciężar podania pomocnej dłoni przy realizowaniu niezbędnych formalności. Dzięki temu skuteczne oddłużenie będzie możliwe praktycznie za każdym razem. Zapraszamy do współpracy!

Upadłość konsumencka osób fizycznych w całej Polsce

Od pierwszych dni działalności siedzibą naszej Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy jest miasto Wrocław. To właśnie do stolicy województwa dolnośląskiego zapraszamy potencjalnych Klientów na indywidualne spotkania, podczas których gwarantujemy profesjonalną oraz skuteczną pomoc prawniczą w zakresie upadłości osoby fizycznej. Chciałbyś zapewnić sobie przyszłość bez długów, ale nie jesteś z Wrocławia? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skontaktował się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Ze spektakularnego doświadczenia Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy mogą skorzystać Klienci z całej Polski. Odnosimy okazałe sukcesy również poza granicami Wrocławia, reprezentując zadłużone osoby, wyrażające chęć złożenia wniosku o bankructwo osoby fizycznej. Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu. Misją każdego pracownika naszej placówki jest niesienie kompleksowej pomocy. Nie wahaj się. Skorzystaj z niej już dziś!

Upadłość konsumencka
Pierwsza konsultacja zawsze jest darmowa.

Oceniamy szansę na upadłość osoby fizycznej

Żeby móc zagwarantować profesjonalną oraz maksymalnie skuteczną pomoc prawniczą, musimy w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się ze zgłaszanym przez Ciebie problemem. Należy tutaj podkreślić, że upadłość konsumencka osób fizycznych niejedno ma imię i do każdego przypadku warto podejść w rzetelny, indywidualny sposób. I zrobimy to w ramach pierwszej konsultacji. Co ciekawe, będzie ona zupełnie darmowa. O bezpłatną poradę możesz poprosić podczas rozmowy telefonicznej lub poprzez formularz kontaktowy, udostępniony na stronie internetowej Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy. Dlaczego warto wykorzystać właśnie taką opcję? Przede wszystkim ze względu na zerowe ryzyko utraty pieniędzy. Samodzielna upadłość konsumencka nie będzie charakteryzowała się tak dużym stopniem skuteczności, jak złożenie wniosku o oddłużenie wspólnie z renomowaną kancelarią prawniczą. Po drugie – możesz tylko zyskać. Ocena wystawiona przez doświadczonego specjalistę okazuje się być na wagę przysłowiowego złota podczas kilku kolejnych etapów postępowania. Zależy nam wyłącznie na skutecznym sfinalizowaniu sprawy. To dlatego wspólnie wybierzemy korzystne dla Ciebie wyjście. Upadłość konsumencka bez ukrytych opłat i na uczciwych warunkach. Tak. Razem z nami jest to możliwe.

Bankructwo konsumenckie nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Już teraz skorzystaj z pomocnej dłoni

Starasz się o bankructwo konsumenckie?

Zobacz, dlaczego warto to zrobić z nami

Oprócz wcześniej wspomnianego profesjonalizmu, wieloletniego doświadczenia oraz pierwszej darmowej konsultacji specjalistycznej, nasza kancelaria w mieście Wrocław charakteryzuje się też rzetelnym, indywidualnym podejściem do każdego Klienta. Wiemy, że właśnie taki czynnik jest dzisiaj absolutnym fundamentem do pozytywnego rozstrzygania spraw, których motywem będzie upadłość konsumencka, czyli oddłużanie. Nigdy nie wrzucamy wszystkich przypadków do jednego wora. Nie korzystamy również z wcześniej utartych schematów. Decyzja o wprowadzeniu w życie odpowiednich kroków prawniczych zapada zawsze po dokładnym przeanalizowaniu sprawy. Nie działamy samodzielnie – jako Klient masz realny wpływ na zakres obowiązków naszej kancelarii. Polecamy się nie tylko podczas konieczności napisania czy złożenia wniosku. Zatrudniani u nas wykwalifikowani eksperci gwarantują również wstawiennictwo w sądzie i przed wierzycielami. Przez blisko dwie dekady działalności uwolniliśmy od długów setki Klientów, udzielając w tym samym czasie ponad 5000 sprawdzonych porad specjalistycznych. Statystyki oraz zadowolenie dotychczas obsłużonych przez Kancelarię Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy dłużników jest chyba najlepszym dowodem na to, że upadłość konsumencka razem z nami będzie doskonałym rozwiązaniem. Jesteś gotów na funkcjonowanie w nowej rzeczywistości? Oto nasze zalety:

  • wieloletnie doświadczenie w branży prawniczej

  • zespół wykwalifikowanych specjalistów-prawników

  • regularnie poszerzana wiedza na temat obowiązujących przepisów

  • setki pozytywnie rozstrzygniętych spraw o bankructwo konsumenckie

  • umiejętność pisania skutecznych wniosków o ogłoszenie upadłości

  • możliwość reprezentowania Klientów podczas rozpraw sądowych

  • prowadzenie bezpłatnych konsultacji prawniczych

  • rzetelne oraz indywidualne podejście do każdej sprawy

  • zaangażowanie, zaufanie i zrozumienie w trakcie współpracy

Upadłość osoby fizycznej

Upadłość konsumencka osób fizycznych a kwestie problematyczne. O czym mowa?

W zdecydowanej większości przypadków skuteczna upadłość konsumencka będzie wymagała od osoby zadłużonej skorzystania z profesjonalnej pomocy doświadczonych specjalistów-prawników. Prawdopodobnie już wiesz, że nie musisz ich szukać daleko. Znajdujesz się na stronie internetowej wykwalifikowanej kancelarii, przed którą upadłość konsumencka osób fizycznych nie kryje żadnych tajemnic. Wciąż jednak ogromna ilość dłużników decyduje się samodzielnie walczyć o lepsze jutro. Takie postępowanie tylko generuje podstawowe błędy, jakie w późniejszym czasie są odpowiedzialne za niepowodzenie całej akcji. Za najpoważniejsze potknięcia należy uznać tutaj uszczuplenie majątku, brak dostarczenia odpowiedniej dokumentacji dowodowej bądź kompletne nieprzygotowanie do posiedzenia sądowego. Absolutnie niedopuszczalne będzie także zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej. Dzięki współpracy z Kancelarią Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy unikniesz takich potknięć i krok po kroku przejdziesz przed oddłużanie. Postępowanie o ogłoszenie upadłości jeszcze kilka lat temu było niezwykle skomplikowaną czynnością. Dziś jest ono znacznie łatwiejsze. Mimo to, nadal trzeba wyjść z założenia, że samodzielne działanie jest obarczone sporym ryzykiem błędów.

Bankructwo konsumenckie samodzielne czy z kancelarią prawną?

Oto podstawowe różnice

Nie musisz być doświadczonym ekspertem aby zrozumieć, że praktycznie każda czynność, która jest powiązana z egzekwowaniem obowiązującego w Polsce prawa, wymaga interwencji niezwykle doświadczonych prawników z kancelarii wyspecjalizowanej pod kątem konkretnego problemu. Ich zadaniem będzie zminimalizowanie ryzyka błędnej interpretacji przepisów czy choćby potknięć, jakie są wynikiem niewiedzy osoby samodzielnie rozwiązującej swoje problemy. Jeżeli chcesz, aby upadłość konsumencka w Twoim przypadku zakończyła się spektakularnym sukcesem, musisz zaufać specjaliście. Odsetek pozytywnych finałów w przypadku samodzielnej pracy jest naprawdę niski. To w przeciwieństwie do efektywności Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy. Jako doświadczony podmiot, funkcjonujący w branży od prawie dwóch dekad, na swoim koncie mamy setki zrealizowanych spraw o upadłość osoby fizycznej. To właśnie my posiadamy wiedzę, jaka okazuje się być niezbędna nie tylko na etapie przygotowywania wniosku, ale również na etapie rozprawy sądowej, gdzie ważą się losy osoby zadłużonej. Jesteśmy przekonani, że bez wsparcia ze strony prawników, upadłość konsumencka osób fizycznych może przynieść rezultat odwroty do tego zamierzonego. Nam zależy na błyskawicznie rozwiązanych problemach oraz na zauważalnym zminimalizowaniu zobowiązań finansowych. A Tobie?

Nasza kancelaria pomaga w zgłoszeniu upadłości konsumenckiej

Jeżeli chodzi o pomoc w upadłości konsumenckiej, jesteśmy maksymalnie transparentni

I działamy zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. Współpracując z nami otrzymujesz stuprocentową gwarancję braku ukrytych opłat oraz dodatkowych kosztów związanych z Twoim problemem. Jeżeli zdecydujesz się ubiegać o upadłość osoby fizycznej razem z Kancelarią Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy, szczegółowe warunki współpracy otrzymasz już podczas pierwszej konsultacji. Umowa będzie wiążąca – o żadnych zmianach w trakcie jej trwania nie ma mowy!

Postępowanie sądowe o upadłość konsumencką wiąże się z koniecznością spełnienia określonych przez polskie prawo warunków. Jednym z nim jest wątpliwość: kto dokładnie może złożyć wniosek o bankructwo osoby fizycznej? Jak sama nazwa wskazuje, musi być to zadłużona osoba fizyczna. W takim przypadku wykluczone będzie ubieganie się o oddłużanie przez przedsiębiorców.

Podstawowym czynnikiem, jaki uprawnia do legalnego zminimalizowania zadłużenia jest niewypłacalność, czyli brak możliwości do spłacenia zaciągniętych zobowiązań. Zgodnie z literą prawa, niewypłacalna osoba to taka, która spóźnia się ze spłatą przynajmniej 3 miesiące. Nie powinna być to chwilowa przerwa w płaceniu, lecz stan o trwałym charakterze. Kluczowy dla ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest również brak statusu przedsiębiorcy. Jako dłużnik musisz także udowodnić przed sądem, że zadłużenie nie jest wynikiem celowych działań i wcześniej podjęto już próby uregulowania zobowiązań finansowych. Pomożemy Ci w tym!

W trakcie bezpłatnego spotkania z prawnikiem dowiesz się, jakie dokładnie masz szansę na pozytywne rozstrzygnięcie zgłaszanego do nas problemu. Specjalista z zakresu ubiegania się o upadłość konsumencką przedstawi również możliwe scenariusze działania oraz podpowie, jakie jeszcze formalności musisz spełnić przed rozprawą sądową.

Jeśli masz jakiś problem prawny w swoim życiu ... Jesteśmy dostępni