Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
01-oglosupadlosckonsumencka.pl-upadlosc-konsumencka-WEW.jpeg

Dowiedz się jakie skutki prawne niesie za sobą ogłoszenie upadłości konsumenckiej

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Życie ponad stan wiąże się z narastaniem zadłużeń. Wynika to z faktu, że w dzisiejszych czasach, gdzie każdy chce wyróżniać się posiadaniem rzeczy z najwyższych półek. Często nie pokrywa się to z otrzymywanym wynagrodzeniem. Pętla, w którą się wpada zacieśnia się coraz bardziej, w konsekwencji czego nie wiedząc kiedy traci się możliwości finansowe na spłatę istniejących długów. Nie pozostaje nic innego jak podjęcie decyzji o upadłości konsumenckiej. Przeczytaj niniejszy artykuł i dowiedz się co wynika z jej ogłoszenia.

Upadłość konsumencka – co to jest i jakie korzyści płyną z jej ogłoszenia

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to w przypadku niektórych osób jedyne możliwe wyjście kiedy nie radzą sobie oni ze spłatą zadłużeń. Warto zaznaczyć, że jest to postępowanie sądowe skierowane tylko i wyłącznie do osób fizycznych nie prowadzących swojej działalności. Ogłoszenie upadłości jest możliwe tylko wtedy kiedy dana osoba nie jest w stanie uregulować swoich zadłużeń od co najmniej trzech miesięcy. Rozpoczęcie postępowania sądowego dotyczącego ogłoszenia upadłości konsumenckiej głównie ma na celu redukcję części lub całości długów. Decyzja o podjęciu upadłości konsumenckiej jest podejmowana w sytuacji, kiedy miesięczne wynagrodzenie konsumenta jest zbyt niskie, aby był on w stanie uregulować wszystkie swoje długi.

Postaw na pomoc profesjonalistów i pozbądź się swoich zadłużeń

Z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej są związane nieprzyjemne skutki prawne. Informacja ta zostaje odnotowana w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz Centralnym Rejestrze Restrukturyzacji i Upadłości. Kolejnym ograniczeniem jest zawieranie umów kupna, przyczyniających się do zwiększenia zadłużenia. Niekorzystnym skutkiem jest również brak możliwości na wzięcie kredytu. Obowiązuje aż do momentu uregulowania całej spłaty. Zdarzają się sytuacje kiedy nawet po odzyskaniu zdolności kredytowej banki nie chcą udzielać pożyczki osobom, które w przyszłości miały problem z zadłużeniami. Upadłość konsumencka to temat, w którym specjalizuje się nasza Kancelaria Adwokacka Ptak & Wspólnicy. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Nasi doświadczeni pracownicy służą kompleksową pomocą w podjęciu najkorzystniejszej sytuacji dla klienta. Przeanalizujemy Twoją sprawę i podejmiemy odpowiednie kroki. Zapraszamy!

Kategoria: Aktualności