Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Kto może złożyć wniosek

Jak każda sprawa prawna, postępowanie o upadłość konsumencką wiąże się ze spełnieniem określonych warunków. Jeżeli dłużnik się z nich nie wywiąże lub z różnych powodów nie będzie w stanie ich dotrzymać, postępowanie sądowe nie zostanie wszczęte. Osoba zadłużona, która planuje ogłoszenie bankructwa osoby fizycznej, nie może mieć statusu przedsiębiorcy.

upadłość konsumencka warunki

Jej stan finansowy musi wynikać z okoliczności, które są od niej niezależne. To oznacza, że zadłużenia nie mogą być skutkiem rażącego niedbalstwa ani umyślnych działań. Wnioskujący nie spełnia wymaganych warunków, jeśli w czasie 10 lat poprzedzających złożenie wniosku było wobec niego prowadzone postępowanie upadłościowe, skutkujące częściowym lub całościowym oddłużeniem. Sąd może oddalić wniosek również wówczas, gdy uzna, że podane w piśmie informacje nie są prawdziwe, a także, gdy konsument był wcześniej przedsiębiorcą zobowiązanym do ogłoszenia upadłości, który z tego zobowiązania się nie wywiązał. W sytuacji, kiedy warunki upadłości konsumenckiej nie zostaną spełnione, sąd rejonowy odrzuci wniosek o ogłoszenie bankructwa osoby fizycznej.

Te warunki musisz bezwzględnie spełnić, żeby ogłosić upadłość konsumencką

Upadłość konsumencka daje dłużnikowi szansę na życie wolne od zobowiązań, których nie był on w stanie uregulować. Nie każdy jednak może rozważać ogłoszenie upadłości. Do tego konieczne jest, aby spełnić wymagane warunki. Należą do nich:

 • niewypłacalność – brak zdolności do spłacenia zobowiązań pieniężnych. Przyjmuje się, że dłużnik jest niewypłacalny, kiedy spóźnia się ze spłatą co najmniej 3 miesiące i nie jest to przerwa chwilowa, lecz stan o charakterze trwałym.

 • brak rażącego niedbalstwa – dłużnik ma obowiązek wykazać, że jego zadłużenie nie jest efektem jego celowych działań.

 • nieumyślność – osoba planująca ogłoszenie upadłości musi udowodnić, że starała się zapobiec zaciągniętym zobowiązaniom, a zadłużenie jest stanem, w którym nie chciała się znaleźć.

Z prawa do ogłoszenia bankructwa może skorzystać osoba fizyczna, która aktualnie nie prowadzi działalności gospodarczej. Jeżeli dłużnik w przeszłości posiadał status przedsiębiorcy, jego działalność musi być wykreślona z rejestrów. Jest to warunek konieczny i jeśli nie zostanie spełniony, spowoduje odrzucenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy przypadek wymaga dogłębnego przeanalizowania. Dlatego wszystkie osoby, które potrzebują pomocy prawnej i profesjonalnej porady dotyczącej ogłoszenia bankructwa, zapraszamy do naszej Kancelarii. Po zapoznaniu się z Twoją dokumentacją będziemy mogli określić, czy spełniasz warunki upadłości konsumenckiej oraz, co się z tym łączy, czy powinieneś ją ogłosić.

warunki upadłości konsumenckiej

Wszyscy ludzie są równi wobec prawa.

Co nas wyróżnia

NASZE OFEROWANE USŁUGI

JESTEŚMY PROFESJONALISTAMI

W naszej Kancelarii pracują wyspecjalizowani prawnicy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i ze świeżym spojrzeniem.

ANGAŻUJEMY SIĘ W 100%

Korzystając z posiadanej wiedzy, w pełni poświęcamy się prowadzonej sprawie. Stale też podnosimy standard świadczonych przez nas usług, oferując Klientom rzetelną pomoc prawną.

SZANUJEMY NASZYCH KLIENTÓW

Cenimy Klientów oraz ich czas, każdego miesiąca zdobywając zaufanie dłużników, którym pomagamy w upadłościach konsumenckich. Warto z nami współpracować.

16

lat doświadczenia prawnego

1850

spraw sądowych

5400

udzielonych porad

359

Klientów wolnych od długów

Wszystkie warunki upadłości konsumenckiej nie muszą być Ci znane. Służymy pomocą!

Jako doświadczeni prawnicy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ogłoszenie upadłości nie będzie czynnością bajecznie prostą dla zadłużonych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z obowiązującym w Polsce prawem. A warto tutaj zaznaczyć, że przepisy i ogólne warunki upadłości są nieubłagane. Sąd w trakcie rozprawy egzekwuje je z należytą starannością. To właśnie dlatego upadłość konsumencka nie może być dziełem przypadku. Odpowiednie przygotowanie do takiego postępowania uznawane jest dziś za absolutny fundament skuteczności w minimalizowaniu bądź nawet całkowitym eliminowaniu długu. Jeżeli planujesz spełnić warunki upadłości konsumenckiej samodzielnie, powinieneś wiedzieć, że jest to zadanie ciężkie do wykonania. Głównie ze względu na wcześniej wymienioną konieczność znajomości oraz poprawnej interpretacji skomplikowanego prawa polskiego. Pomocną dłoń do osób z zobowiązaniami finansowymi wyciąga nasza kancelaria, która od prawie dwóch dekad rozwiązuje omawiane tu problemy. Upadłość konsumencka warunki stanowi specjalność dla prawników z Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy. Razem z nami dołączysz do setek Klientów całkowicie wolnych od długów. Gwarantujemy profesjonalne wsparcie oraz doradztwo na każdym kroku Twojego procesu. Od omówienia szans na powodzenie całej sprawy, po sporządzeniu wniosku na reprezentowaniu zadłużonego przed sądem kończąc.

Poznaj wymagane warunki upadłości konsumenckiej na darmowej konsultacji

Do każdego zleconego nam zadania podchodzimy w sposób maksymalnie profesjonalny. Jesteśmy świadomi, że od jakości naszej pracy zależy nie tylko Twoje zadowolenie, ale też często przyszłość osób zadłużonych. W trosce o wygodę Klientów, uruchomiliśmy specjalną usługę konsultacyjną, w ramach której poznasz wszystkie warunki upadłości konsumenckiej. To niepowtarzalna okazja. A warto zaznaczyć, że pierwsze spotkanie ze specjalistami z naszej Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy będzie darmowe! Bez ukrytych opłat w razie obustronnej chęci na kontynuowanie współpracy. Jesteśmy renomowanymi prawnikami, dlatego lubimy grać w otwarte karty:

 • zapewniamy bezpłatną konsultację twarzą w twarz lub telefoniczną

 • naszych potencjalnych Klientów zapraszamy do siedziby firmy we Wrocławiu

 • rzetelnie ocenimy szansę na zminimalizowanie lub zlikwidowanie zadłużenia

 • wyjaśnimy warunki upadłości konsumenckiej oraz kolejne obowiązkowe kroki

 • pomożemy w sporządzeniu dokumentacji oraz zebraniu materiału dowodowego

Na co dzień stacjonujemy we Wrocławiu i to właśnie do biura w tym mieście zapraszamy każdego naszego potencjalnego Klienta na darmową konsultację prawniczą. Nie zamykamy się jednak także na prowadzenie spraw osób zadłużonych spoza stolicy województwa dolnośląskiego. Szczegółowe warunki upadłości konsumenckiej oraz prowadzenie Twojej sprawy oferujemy także dla dłużników z pozostałych miast naszego kraju. Również na tym polu możemy pochwalić się sukcesami, a za taki uważamy wyłącznie mocne zminimalizowanie zobowiązania lub całkowite skasowanie długu. Skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy. Zwłaszcza, że pierwszą konsultację otrzymujesz za darmo. Nic nie stracisz, a jedynie zyskasz wiedzę niezbędną do walki z zadłużeniami.

Przedstawiamy warunki upadłości konsumenckiej

Rzetelność naszej kancelarii dobitnie pokazują statystyki. Skorzystaj z pomocnej dłoni

Przy samodzielnym ubieganiu się o upadłość osób fizycznych bardzo łatwo popełnić wyłącznie pozornie prosty błąd, który w przyszłości może prowadzić do negatywnego rozstrzygnięcia czy do niewykorzystania potencjału na rozwiązanie problemu z zobowiązaniami finansowymi. Znalezienie rzetelnej kancelarii, wyspecjalizowanej w tego typu dochodzeniach, często okazuje się być na wagę przysłowiowego złota. Jeżeli chodzi o naszych prawników, otrzymujesz szansę współpracy tylko z doświadczonymi specjalistami. Przez 16 lat aktywnego stażu we współczesnej branży prawniczej udzieliliśmy już tysiące porad i przeprowadziliśmy tysiące spraw sądowych. Kilkuset Klientów współpracujących z Kancelarią Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy całkowicie uwolniło się od długu. Takie statystyki potwierdzają, że nasza placówka powinna być pierwszym wyborem nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale również dla osób zadłużonych z całej Polski.

 • podpowiadamy, jak ogłosić upadłość konsumencką

 • pomagamy w stworzeniu wniosku o upadłość osoby fizycznej

 • wyjaśniamy podstawowe zagadnienia oraz warunki związane z tym tematem

 • gwarantujemy profesjonalne wsparcie podczas rozprawy sądowej

 • doradzamy, jaka dokumentacja przechyli szalę zwycięstwa na Twoją korzyść

Jakie są warunki upadłości konsumenckiej

Poznaj warunki upadłości konsumenckiej i zacznij nowe życie bez długów

Skutecznie przeprowadzana upadłość konsumencka to przede wszystkim okazja do całkowitego oddłużenia bądź zminimalizowania wysokości zaległości finansowych. Osoba pozbywająca się w sposób legalny zobowiązania poprawia swój komfort psychiczny oraz daje sobie szansę na przywrócenie normalnych warunków życiowych, na nowy start. Ogłoszenie upadłości będzie również jednoznaczne z zawieszeniem postępowania windykacyjnego lub egzekucyjnego.

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od rozmiarów długów oraz stanu faktycznego, w jakim aktualnie znajduje się nasz Klient. W zdecydowanej większości przypadków, maksymalny czas oczekiwania na sfinalizowanie procedury odszkodowawczej trwa około trzech lat.

Wyliczając kwotę, jaką musisz posiadać, aby rozpocząć walkę o nowe życie bez długów, warto wspomnieć o opłacie podstawowej, która zgodnie z art. 76a ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych wynosi na dzień dzisiejszy 30 zł. Jeśli ubiegasz się o upadłość konsumencką samodzielnie – będzie to jedyny koszt. Zdecydowałeś się na współpracę z doświadczonymi specjalistami? Musisz brać pod uwagę również kwestię ich wynagrodzenia. Zawierając umowę z z Kancelarią Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy możesz otrzymać stuprocentową pewność braku ukrytych opłat czy kosztów początkowych.

Jeśli masz jakiś problem prawny w swoim życiu ... Jesteśmy dostępni