Warning: Creating default object from empty value in /home/users/aif/public_html/oglosupadlosckonsumencka.pl/wp-content/plugins/templatation-framework/inc/redux/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Kluczowe korzyści dla zadłużonych, jakie zapewni im upadłość konsumencka - Ogłoś Upadłość Konsumencką
Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
01-oglosupadlosckonsumencka-upadlosc-konsumencka-WEWN.jpg

Kluczowe korzyści dla zadłużonych, jakie zapewni im upadłość konsumencka

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Bankructwo. Dla wielu osób oznacza przekroczenie granicy, za którą nie ma żadnej nadziei na godne życie. W praktyce wygląda to nieco inaczej. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej, czyli bankructwa osoby fizycznej, przynosi zadłużonym realne, odczuwalne i policzalne korzyści. Gdyby było inaczej, liczba wniosków o wszczęcie postępowania upadłościowego utrzymywałaby się na podobnym poziomie. A tymczasem systematycznie, z roku na rok rośnie.

W momencie złożenia wniosku, działania windykacyjne wobec dłużnika zostają zawieszone

Zadłużona osoba fizyczna musi się zmagać z rozmaitymi formami ponagleń i wezwań do zapłaty. Telefony, pisma, SMS-y, niezapowiedziane wizyty w domu lub w pracy… To tylko pogłębia stres związany z finansowymi kłopotami. W momencie złożenia wniosku, windykatorzy tracą możliwość wywierania takiego nacisku. Od tej pory to sądowy syndyk kontaktuje się z przedstawicielami wierzycieli, przesyłając im niezbędne informacje. Nawet kiedy postępowanie wciąż jest w toku, upadłość konsumencka gwarantuje tak potrzebny spokój. Również o zapewnienie dachu nad głową dla siebie i rodziny. Jeżeli syndyk sprzedaje mieszkanie lub dom dłużnika, z uzyskanej sumy przekazuje bankrutowi równowartość czynszu potrzebnego do wynajmu lokalu w okolicy na czas od roku do 2 lat.

Prawomocna upadłość konsumencka spowoduje umorzenie postępowań egzekucyjnych

Ich zawieszenie następuje już w dniu ogłoszenia sądowego postanowienia. W tym samym czasie zatrzymane zostaje naliczanie wszelkich odsetek od niespłaconych należności. I jest ogromna szansa, że znacznej części z nich i tak nie trzeba będzie oddawać. Jeżeli dłużnik sumiennie realizuje ustalony w sądzie plan spłaty długu rozłożonego na raty, już po 3 latach może zostać całkowicie oddłużony. W wyjątkowych sytuacjach, kiedy osoba zadłużona i tak nie będzie w stanie spłacać zobowiązań sąd ogłosi upadłość konsumencką z całkowitym umorzeniem zobowiązań. Dzieje się tak po spełnieniu określonych warunków – główne przesłanki to poważne problemy zdrowotne i podeszły wiek. Przewlekłe choroby, które uniemożliwiają podjęcie pracy zarobkowej. Zapraszamy do kontaktu osoby fizyczne zainteresowane ogłoszeniem bankructwa z pomocą prawną Kancelarii Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy.

Kategoria: Aktualności