Warning: Creating default object from empty value in /home/users/aif/public_html/oglosupadlosckonsumencka.pl/wp-content/plugins/templatation-framework/inc/redux/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Jak ogłosić upadłość konsumencką, żeby bezpowrotnie wyjść z pętli długu? - Ogłoś Upadłość Konsumencką
Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
2.-oglosupadlosckonsumencka.pl-wew-2z2.jpg

Jak ogłosić upadłość konsumencką, żeby bezpowrotnie wyjść z pętli długu?

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Tragiczna sytuacja finansowa skłania wielu dłużników do tego, by ogłosić bankructwo. Podjęcie ostatecznej decyzji musi być dobrze przemyślane, a najlepiej – skonsultowane z prawnikiem. Profesjonalista sprawdzi, czy upadłość konsumencka jest najlepszym, co w swojej sytuacji może zrobić osoba niewypłacalna. Jeśli tak, konieczne będzie podjęcie odpowiednich działań. Te najlepiej zlecić kancelarii prawnej. Dowiedz się więcej na temat tego, jak przeprowadzić procedurę upadłościową.

Nowy start z czystą kartą – zapewni go upadłość konsumencka. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w kierunku ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej jest upewnienie się co do tego, czy zostają spełnione określone warunki. Głównym z nich jest niewypłacalność – utrata zdolności zaspokajania zobowiązań wobec wierzycieli. Co ważne, niewypłacalności nie należy mylić z utratą płynności finansowej, która często jest stanem przejściowym. Istotne są również przyczyny takiego stanu. Należy podkreślić, że od 24 marca 2020 r. w życie wejdą nowe zasady, dotyczące ogłaszania upadłości konsumenckiej. Jedną z nich będzie możliwość złożenia wniosku przez wierzyciela, a nie tylko przez osobę zadłużoną. Usunięta zostanie też większość przesłanek, na podstawie których sąd mógł oddalić wniosek. Co więcej, we wstępnym etapie postępowania nie będą badane przyczyny sytuacji finansowej dłużnika. Jeśli konsument planujący ogłosić upadłość spełnia warunki, upoważniające go do wystąpienia z wnioskiem do sądu, musi on ten wniosek przygotować i złożyć do Sądu Rejonowego.

Sporządzenie wniosku o upadłość konsumencką warto zlecić kancelarii prawnej

Napisanie wniosku, który będzie poprawny i przekona sąd, wymaga m. in. skompletowania dokumentów, związanych ze sprawą oraz przygotowania rzeczowych argumentów. Pismo powinno zawierać takie informacje, jak:

  • dane dłużnika i wierzycieli,

  • wykaz majątku z jego wyceną,

  • informacje wykazujące miejsce majątku,

  • wykaz wierzytelności spornych,

  • szczegółowy spis zabezpieczeń,

  • stosowne oświadczenie oraz uzasadnienie.

Przygotowanie wniosku jest najważniejszym punktem procedury. Błędy lub brak wymaganych danych mogą skutkować jego oddaleniem. Chcąc uniknąć takiej sytuacji, warto zlecić przygotowanie wniosku do sądu profesjonalistom. W Kancelarii Prawnej R. Ptak i Wspólnicy zajmujemy się pełną reprezentacją osób, które chcą ogłosić upadłość konsumencką. Mamy kilkanaście lat doświadczenia w sprawach, związanych z umarzaniem zadłużeń. Wiemy nie tylko, jak ogłosić upadłość konsumencką, ale również, jak zrobić to skutecznie – z korzyścią dla Klienta. Gotowy wniosek o umorzenie długów złożymy w Sądzie Rejonowym, a następnie zajmiemy się reprezentacją dłużnika na sali sądowej. Z naszym fachowym wsparciem uwolnisz się od problemów finansowych i zyskasz szansę na życie, które nie będzie determinowane przez długi.

Jeśli rozważasz ogłoszenie bankructwa, skontaktuj się z nami i umów się na niezobowiązujące konsultacje. Dokonamy analizy przedstawionej dokumentacji i podpowiemy Ci, czy upadłość konsumencka to Twój sposób na niewypłacalność. Zachęcamy do kontaktu!

Kategoria: Aktualności