Warning: Creating default object from empty value in /home/users/aif/public_html/oglosupadlosckonsumencka.pl/wp-content/plugins/templatation-framework/inc/redux/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Kiedy i jak ogłosić upadłość konsumencką, aby bankructwo było jak najbardziej opłacalne dla dłużnika? - Ogłoś Upadłość Konsumencką
Chcesz ogłosić upadłość? Zadaj pytanie lub Telefon 535 707 333
02-oglosupadlosckonsumencka-jak-ogłosić-upadłość-konsumencką-WEWN.jpg

Kiedy i jak ogłosić upadłość konsumencką, aby bankructwo było jak najbardziej opłacalne dla dłużnika?

  • Autor:Ogłoś Upadłość Konsumencką

Prawne rozwiązanie problemu narastających zobowiązań finansowych wiąże się z koniecznością sprzedaży masy upadłościowej. Robi to syndyk lub osobiście dłużnik – koniecznie po uzyskaniu stosownego upoważnienia, aby obniżyć koszty postępowania i uzyskać korzystniejszą cenę. To jedno z kilku działań jakie warto podjąć, aby ogłoszenie upadłości konsumenckiej przyniosło możliwie minimalne straty stanu posiadania.

Celowe pogłębianie niewypłacalności kolejnymi pożyczkami utrudni oddłużenie drogą sądową

Przyjęcie wniosku dłużnika przez sąd rozpoczyna całą procedurę ustalania kompletnej listy wierzytelności oraz egzekucji majątku na poczet przyszłej spłaty. Zaciąganie kolejnych zobowiązań po wydaniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej będzie mocnym argumentem, by sąd odmówił przyjęcia planu spłaty lub umorzenia zobowiązań. Lepszym zabezpieczeniem własnych interesów będzie wnioskowanie o wyłączenie z masy upadłościowej jak najwyższej części dochodów, na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych i życiowych. Czasami w toku upadłości konsumenckiej warto czynić starania w kierunku przeprowadzenia zgromadzenia wierzycieli i zawarcia z nimi układu. Przyjęcie w polubowny sposób zadowalających wszystkie strony ustaleń w sprawie spłaty zadłużenia sprawia, że likwidacja majątku staje się zbędna.

Zespół doświadczonych prawników może wydatnie pomóc przy ogłaszaniu upadłości konsumenckiej

Umiejętnie prowadząc negocjacje można zachować znacznie większą swobodę w dysponowaniu majątkiem, niż działoby się to w drodze egzekucji. Z bogatych doświadczeń Kancelarii R.Ptak i Wspólnicy jasno wynika, że dzięki zgromadzeniu wierzycieli łatwiej zabezpieczyć się przed utratą domu lub mieszkania. Nasi prawnicy dokładnie wiedzą, jak ogłosić upadłość konsumencką z zachowaniem możliwie dużej części majątku. Sytuacja każdego dłużnika jest inna, dlatego zawsze konieczne jest rozpoznanie wszelkich okoliczności towarzyszących sprawie. Dokładnie przeanalizujemy Twoją sytuację i podpowiemy Ci, czy upadłość konsumencka będzie optymalnym, najbardziej opłacalnym wyjściem z finansowych kłopotów. Umów się na bezpłatne konsultacje z doświadczonymi prawnikami!

Kategoria: Aktualności